Taşucu tatil yeri

Şub06

Ülkemizin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne açılan deniz kapısı olan Taşucu, Silifke ilçesine bağlıdır. Mersin Limanı’nın ardından şehrin 2. Büyük limanı burada yer alır. Mersin ilinin en popüler yeri Taşucu tatil yeri olmaktadır.

Temiz plajları ve denizinin yanında Taşucu’nda birçok antik çağ yerleşimleri de bulunmaktadır. Taşucu tatil planı olanların mutlaka görmesi gereken tarihi yerler arasında Ayatekla Kilisesi, Amphora Müzesi ve Mezgit Kalesi vardır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün de birçok defa ziyaret ettiği Taşucu, aynı zamanda Atatürk’ün anılarını yaşatmak için tarihi bir ev de inşa edilmiştir. Bölgede günlük tekne ile yat turları da düzenleniyor. Bölgede bulunan muhteşem koyları, adaları tekneler ile dolaşma imkânı bulabilirsiniz. Taşucu’nda mavi yengeç lezzetini kesinlikle denemelisiniz. Bu yemeğin tadına bakmak için bile gelen kişilerin sayısı oldukça fazladır.

Taşucu beldesine tatil yapmak için gelmek isteyenlere burada yer alan birçok konaklama yeri mevcuttur. Taşucu otel ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlayarak tatilinizin tadını çıkarmanızı sağlar. Taşucu’na gittiğinizde en iyi konaklayacağınız yerlerden biri Kaptan Suit Otel’dir. Aradığınız ev konforunu Kaptan Suit Otel’de bulabilir ve tatilinizin keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Taşucu’na Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Mersin otogarından otobüsler ile ulaşım sağlanabiliyor. Dilerseniz Adana ve Alanya Gazipaşa havaalanları ile de kolayca ulaşabilirsiniz. Akdeniz Bölgesi’nin en güzel yerlerinden olan Taşucu tatil seçenekleriniz arasında olması gerekir. Gezip görülecek yerler arasında bulunması ve yılın büyük bir bölümü güneş alması nedeni ile bölge yoğun oranda turist çekmektedir.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>