Silifke Tatil

Şub07

Silifke; deniz, kum, tarih ve kültürün birlikte yer aldığı ilçe ülkemizin kuş göç yolları arasında bulunan Göksu Deltası yer alıyor. Bölge özel koruma dahilinde ve Mersin iline gittiğinizde Silifke ilçesine kesinlikle uğranılması gerekiyor. Silifke’ye geldiğinizde gezilecek yerler arasında birçok tarihi yer vardır.

Silifke’de Gezilecek Yerler

  • Kız Kalesi
  • Narlıkuyu
  • Cennet ve Cehennem Çökükleri
  • Astım Mağarası
  • Kanlıdivane
  • Aya Tekla Kilisesi
  • Taşucu

Silifke tatil yeri Mersin’in sahil kıyısı boyunca birçok Silifke Oteli’nin yer aldığı konumdur. Özellikle Kaptan Suit Otel aileler için konforlu bir yaşam sunuyor. Silifke Otel bölgeye adım atar atmaz karşınıza bütçenize göre birçok alternatif mevcuttur.

Silifke’ye Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Mersin’in Silifke ilçesine karayolu ile ulaşım sağlamak isterseniz Karaman- Mut, Antalya- Alanya ve Adana- Mersin karayollarını tercih edebilirsiniz. Eğer havayolunu seçerseniz ise, Silifke ilçesine en yakın Adana Şakirpaşa havalimanına gitmeniz gerekir. Şakirpaşa Havalimanı’nın Silifke’ye olan uzaklığı 160 km’dir.

Silifke Taşucu bölgesinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne karşılıklı olarak feribot ile deniz otobüsü seferleri düzenlenmektedir. Denizyolu ile ulaşmak isteyenler Taşucu bölgesini tercih edebilir. Silifke tatil yeri harika denizi ve sahili ile herkesin ilgi odağı haline gelmiştir. Sizler de Silifke tatil bölgesine gelip unutulmaz anlarınıza imza atabilirsiniz. Yerli halkın misafirperverliği, güler yüzü burada bulunan Kaptan Suit Otel’in kalitesi sizlere unutamayacağınız anılar biriktirmenizi sağlayacaktır.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>