Taşucu Otel

Oca21

Taşucu, Silifke ilçesine bağlı olan bir liman kenti olarak adlandırılır. 321 km’lik sahil şeridi bulunan Mersin’in en kaliteli Taşucu otelleri burada bulunur. Harika deniz ve plajlarının yanında Taşucu beldesinde birçok antik çağ yerleşim yerleri de bulunuyor. Yıl boyunca Taşucu beldesine milyonlarca turist gelmektedir. Taşucu otel bu anlamda beklentileri karşılamakta ve müşterilerinin iyi bir tatil geçirmesinde katkı sağlamaktadır.

Taşucu Gezilecek Yerler

Liman bölgesi KKTC’ne bağlantısı bulunması nedeniyle fazla hareketlidir. Kafeler, restoranlar, barlar liman tarafında yer alır. Turistlerin, burada bulunan değerli tarihi eserlere ilgi göstermesi Taşucu tatilbölgesini daha da anlamlı kılmıştır.

Atatürk Evi: Atatürk evi 2005 senesinde açıldı. Bu evin en büyük özelliği Atatürk’ün Selanik’te yaşamış olduğu evi ile aynısıdır.

Liman Kalesi: Ak liman olarak da ifade edilen koyun yamacında yer alır. 15. Yüzyılda Osmanlılar tarafından kullanılmaktaydı.

Nesulion

Tokmar Kalesi

Holmoi

Taşucu beldesi, senenin toplamda 300 günü güneş görmesi sebebi ile Taşucu tatil yeri olarak da tercih edilir. Birbirinden eşsiz manzarası, tarihi yerleri ve turistik yer olmasından dolayı Taşucu kalacak yer sayısı oldukça fazladır. Bölgede faaliyet gösteren Kaptan Suit Otel misafirlerine unutamayacakları bir tatil keyfi sunuyor. Ülkemizin gözde yerlerinden olan Taşucu, KKTC’ne gitmek isteyenler için de günün belirli saatlerinde limandan gemi ile seyahat edebilirler. Türkiye’de gezilip görülecek turistik yerler arasında bulunan Taşucu, yaz aylarında nüfus yoğunluğu yaşamaktadır.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>